Національно-патріотичний квест "Знай і люби свій край"
- seversk1
- Oct 8, 2019
- 2 min read
Виховання, як важливе явище суспільного життя, здавна стало провідною функцією людського суспільства. Головною метою старшого покоління -передача молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його соціального досвіду, його національної ментальності, своєрідності світобачення і на цій основі – формування особистих рис громадянина України.
Патріотизм – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу.
Сьогодні виховання громадянина – патріота – цілеспрямований, систематичний, регульований процес, мета якого – утвердження свідомості нації, народу, етнічної культури, мовної єдності, кращих рис характеру громадянина України.
Для педагогічного колективу нашого освітнього закладу патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним.
Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, повинно бути головним напрямком виховної роботи в закладі освіти. Патріотизм у сучасному розумінні– це відчуття того, що в моєму класі, освітньому закладі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене.
Більшість моральних рис людини закладаються у дитячі, шкільні роки. Любов до рідного краю, бажання бачити рідне місто гарним, квітучим, а державу — вільною, свободною, багатою... Ці почуття значною мірою залежать від того, як вони були закладені у дітей протягом шкільних років.
Мета роботи з патріотичного виховання: формування та розвиток в учнів високої патріотичної свідомості, почуття вірності своїй Вітчизні, прагнення до виконання свого громадянського обов'язку; виховання патріотичних якостей особистості.
Патріотичне виховання - це формування готовності до захисту Батьківщини, воно покликано спонукати до фізичного вдосконалення, вивчення бойових традицій українського народу. Загартовуйтесь і будьте сильними.
Вивчайте культуру, побут і звичаї свого народу.
Вивчайте, любіть свою мову! Виховання національно свідомої особистості, патріота своєї держави неможливе без любові до рідного
слова.
Змiст понятя патрiотизму включає в себе почуття прихильностi до тих мiсць, де народилися i виросли.
Сім'я –перший і найголовніший осередок суспільства. Саме з неї починається формування понять «Батьківщина», «мала батьківщина». А тому виховання поваги до своєї сім'ї, гордості за свою родину, відродження багато в чому втрачених в наші дні понять сімейної історії, сімейної реліквії, сімейної традиції є одним із головних напрямків патріотичного виховання.
Виховання патріотизму - це невпинна робота по створенню почуття гордості за свою Батьківщину і свій народ, шанобливого ставлення до історичного минулого Батьківщини. Національний патріотизм передбачає насамперед історичну пам’ять.
Тож завжди пам’ятайте, хто ми, чиїх батьків діти і будьмо великими Українцями!
Інтерв'ю учнів 11 класу Сіверського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 з ветераном праці Сірокуровою Лідією Семенівною на тему: «Як ви бачите патріотичне виховання сьогодні та завтра»



Comments