top of page

Всеукраїнська природоохоронна акція «Годівничка»

  • seversk1
  • Mar 9, 2021
  • 2 min read


Про зимуючих птахів, друже, пам’ятай, Годувати взимку їх ти не забувай. Небагато треба їм, жменька лиш зерна, Лиш одна! І не страшна буде їм зима. Скільки гине взимку їх, аж болить душа, Але в серці є для них крапелька тепла. В теплий край вони могли, В вирій полетіть, Та лишилися з людьми Холоди терпіть. Ви привчіть в морози їх До свого вікна, Щоб весну вам принесла пісня їх дзвінка.

Птахи – велика і різноманітна група теплокровних тварин. Це вірні наші помічники, захисники лісів, полів, садів від шкідників та гризунів; вони є невід’ємною складовою частиною рідної природи. В сучасному світі значно зменшилася чисельність пташиного населення, хоча людина, як і раніше, потребує товариства пернатих друзів. Тому на сьогодні досить гостро стоїть питання охорони птахів.

Саме тому , в Сіверському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 1 з вересня 2020 року по березень 2021 року організована та проведена Всеукраїнська природоохоронна акція «Годівничка» .

За період проходження акції в закладі здобувачі освіти збирали усю необхідну інформацію про зимівлю птахів, про їх видовий склад, діти майстрували та розміщували на території закладу та своїх дворів годівнички, здійснювали підгодівлю птахів, проводили спостереження за птахами, визначали місця, де птахи зустрічаються найчастіше.

У нашому закладі було організовано та проведено:

o конкурс малюнків « Птахи- наші друзі!»,

o конкурс на кращу годівничку,

o фотоконкурс « Птахи рідної землі»,

o конкурс на кращий вірш, оповідання чи казку про птахів,

o конкурс на кращу листівку, плакат про зимуючих птахів,

o конкурс на найкращу поробку птахів « Пернаті друзі!».

Проведено свято «Зустріч птахів», на якому були підведені підсумки акції.

Зима для птахів – це велике випробовування. Дехто відлітає в теплі та багаті на корм краї, а ті, що залишаються зимувати, по-різному пристосовуються до зменшення, а то й до майже повного зникнення кормів. Тож саме вони потребують найбільшої нашої допомоги.

Щоб допомогти пташкам взимку спонукало здобувачів освіти закладу до виготовлення годівничок.

Головними помічниками стали батьки, разом з якими змайстрували для пташок годівнички та розмістили їх у своїх дворах та на подвір’ї нашого закладу.

Головне завдання кожної дитини – щодня насипати туди насіння, крихти хліба, підвішувати шматочки несолоного сала. Виготовили годівниці з підручних матеріалів: звичайної пластикової пляшки, пластикового відерця, пакету з-під молока чи соку, але найкращими годівничками стали дерев’яні. Вони надійні та міцні .

Врятовані нами пташки віддячать навесні і влітку своїм дзвінким співом, а також знищуватимуть шкідливих комах.

Спостерігати за птахами в годівниці дуже цікаво. Можна спостерігати, повільно наблизившись до годівнички на відстань, яка дозволить їх роздивитися. А якщо годівничку розмістити на підвіконні або біля вікна, то буде зручно спостерігати з вікна, залишаючись при цьому в теплому приміщенні не поміченими пташками. Це й був наступний конкурс для дітей : зробити фотоспостереження за птахами рідного краю. Сороки, сойки,синиця велика, блакитна, чубата, повзики звичайні, горобці – хатній і польовий, голуби, дятли, рябчики, сови та інші – усі ці пташки красувалися на фотозйомках .

Акцію завершило «Свято зимуючих птахів», на якому було підбито підсумки та нагороджені найактивніші здобувачі освіти. Діти отримали грамоти, дипломи та подяки за виготовлені годівнички, малюнки, вірші та твори.



 
 
 

コメント


Gradient

Сіверський ЗЗСО І-ІІІ

ступенів №1

пропонує насичену програму навчання, яка допомогла багатьом здобувачам освіти досягти успіху. 

Ми пишаємося нашими талановитими та допитливими здобувачами освіти з Сіверська, його околиць та інших районів. Якщо ви хочете познайомитися з нашими цінностями, навчальними програмами, педагогічним персоналом та іншими аспектами роботи, зв'яжіться з нами.

Wave

НАША АДРЕСА:

м.Сіверськ

вул.Залізнична буд.76

ГРАФІК РОБОТИ:

з 8:00 до 16:30

Gradient

МИ НА ЗВЯЗКУ:

EMAIL:  siversk_1shkola@ukr.net

ТЕЛЕФОН: +38(06274)5-21-43

bottom of page